AKTUALITY


Slavíme 20 let poskytování odborných služeb

V roce 1988 při návštěvě Říma jsme se Boží prozřetelností osobně setkali s papežem Janem Pavlem II.. Silný zážitek vedl k tomu, abychom za tento mimořádný dar setkání něco udělali pro druhé. Tenkrát mě napadla myšlenka "plnit si své sny pro druhé". A tak jsme ve spolupráci s mnoha dobrými lidmi začali pracovat na budování domovů pro opuštěné děti... (Olga Michutová, koordinátorka spolku)

Dne 12. 7. 2019 jsme slavnostně znovuotevřeli dům 
pro novou pěstounskou rodinu v Hutisku-Solanci.

Chyběl jen kotel, teď už se k pěstounům mohou nastěhovat děti

Po čtyřech vlastních dětech chtějí dát manželé Valovi z valašské vesnice Hutisko-Solanec šanci dalším, které vyrůstají v dětských domovech. Spolek Rodina sv. Zdislavy, který podporuje kolem 20 pěstounských rodin v okolí Rožnova pod Radhoštěm, jim zajistil a pomohl vybavit větší rodinný dům. Nábytek do pokojů zaplatily spřízněné firmy i soukromí dárci, na domácí spotřebiče přispěly radnice Hutiska-Solance a Rožnova pod Radhoštěm i Mikroregion Rožnovsko, pomohla také Nadace J&T. Zbýval už jen plynový kotel na ústřední vytápění domu, který vysportovali uživatelé aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Nadace ČEZ jejich aktivitu převedla na finance a poslala na kotel bezmála 80 tisíc korun.

"Tento dům jsme postavili před 20 lety a u pěstounů v něm vyrostla jedna generace dětí. Teď už jsou dospělí, proto jsme do domu přijali novou pěstounskou rodinu. Aby děti přišly do krásného prostředí, rozhodli jsme se dům kompletně zrenovovat, což nás stálo zhruba 700 tisíc korun," řekla Olga Michutová, předsedkyně Rodiny sv. Zdislavy, která v regionu provozuje ještě tři podobné domy a pomáhá i mnoha dalším pěstounským rodinám.

Pavel a Andrea Valovi prošli řádnou přípravou a teď už se i se svými čtyřmi potomky těší na nové přírůstky do rodiny. "Původně jsme o pěstounství nijak neuvažovali. Myšlenka nás začala nahlodávat až právě na akci Rodiny sv. Zdislavy pro pěstounské rodiny, kam si nás Olga Michutová pozvala jako rodinnou kapelu. Postupně jsme do této problematiky začali více pronikat a zjistili, že to má smysl," vysvětlil Pavel po převzetí klíčů od domu. Ten budou mít manželé v užívání tak dlouho, dokud se budou jako pěstouni starat o děti.

Hutisko-Solanec, 12. července 2019

autor tiskové zprávy:

Vladislav Sobol
Skupina ČEZ 
vladislav.sobol@cez.cz 

Rekonstrukce domu pro novou pěstounskou rodinu

- fotodokumentace -

Rodina svaté Zdislavy 2018 - 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!